Izložba Novine od Novina

Pozivamo vas da posetite izložbu Novine od Novina u Galeriji FLU, koja će trajati do 2. juna.
Ova postavka predstavlja omaž izuzetnom umetniku i pedagogu, profesoru na Fakultetu likovnih umetnosti Stevanu Kneževiću i umetničkoj radionici koju je on sa svojim studentima priredio u Galeriji FLU 1982. godine.
Profesor FLU Vesna Knežević je sa studentima, a u nameri da oživi njegov način rada, odnos prema galerijskom prostoru i specifičnost energije koja je pratila tadašnju akciju, predstavila različito formulisane radove od novinskog papira, kroz objekte, kolaže, instalacije i crteže.
Učesnici su Marija Tošić, Jelena Ostojič, Ivan Grbić, Ana Dragičević, Nataša Jankovič, Jelena Veljanović, Sanja Momčilović i Marija Stanković.