Позивамо Вас у биоскоп у Галерији ФЛУ

Уторак, 18.април у 18 часова

Галерија ФЛУ

Кнез Михаилова 53

Пројекцијом кратких рекламних филмова о Галерији Факултета ликовних уметности у Београду завршава се се реализација пројекта ФЛУиД,  који је отворио флексибилан и креативан комуникацијски простор између студената ФЛУ и ФДУ кроз 6 видео дела отворене структуре.

• ФЛУиД= ФЛУ (Факултет ликовних уметности) + ИД (скраћеница за појам идентитета),
  • ФЛУиДје кованица која обухвата скраћенице ФЛУ и ФДУ (Факултет драмских уметности) реферирајући на нови вид идентификације обе високошколске иснтитуције;
  • ФЛУиДје пројекат сарадње на реализацији и презентацији 6 кратких филмских форми, 6 различитих, ауторских филмских минијатура у трајању од 1 до 3 минута, 6 реклама за Галерију ФЛУ.
  • ФЛУиДје потпуно нов начин презентовања садржаја из области визуелне културе, који уместо статичне форме разговора са аутором у галеријском простору укључује филмски наратив.
  • ФЛУиДуводи свеж, еклектичан и динамичан приступ у извештавању о културним садржајима који инволвира све филмске жанрове

Аутори и учесници на пројекту:

-ред.проф.ФДУ Јанко Баљак и студенти мастера студија из класе проф. Баљка и

-кустос ФЛУ Јелена Спаић