sekretar[at]flu.bg.ac.rs

Катарине Ђорђевић

које ће се одржати
у Галерији ФЛУ
(Кнез Михаилова 53, Београд)
у петак, 15. новембра 2019. године, у 19ч.

Изложба Егзил окупља групу уметника око идеје представљања константног људског напора, да се у различитим недаћама и неусловима ствара, и тако задовољава нужна стваралачко-хроничарска потреба. Реконструисањем личних сећања и успомена, дела приказују директну конфронтацију са прошлошћу. Представљени радови су записи, ожиљци који сведоче о протоку времена.

Својим апстрактним представама, уметници желе да укажу на снагу микрокосмоса у целовитости макрокосмоса у коме свака индивидуа бивствује.

Део изложбене поставке чине инсерти из филма Линија живота редитеља Дарка Бајића,за који су, поводом његове премијере у Комбанк Дворани у Београду, 2019. године,аутори Ивана Драгосављевић, Стипић Дудwарсзкy Душан и Невена Петровић (студент мастер академских студија на Архитектонском факултету у Београду),креирали плакат. Филм и плакат посвећени су животу и делу Милоша Бајића, сликара и професора Факултета ликовних уметности.

Аутори изложбе су бивши и садашњи студенти из класе др ум. Весне Кнежевић, редовног професора ФЛУ.
Ивана Драгосављевић, мастер ликовни уметник – сликар (1994, Београд)
ivana.dragosavljevic94@gmail.com
Стипић Dudwarszky Душан, студент докторских академских студија (1996, Београд)
dudwarszky@gmail.com
Катарина Ђорђевић, студент докторских академских студија (1994, Бор)
gingerbread1927@gmail.com

Захваљујемо на помоћи око реализовања изложбе: Јесенки Бајић, Дарку Бајићу и Дарји Бајић.

Изложба ће трајати до 27. новембра 2019. године.