Свака тачка је нови почетак

Поштовани,
обавештавамо Вас да због нових мера здравстене заштите,
изложбу радова докторског уметничког пројекта

Исидоре Фићовић

под називом
Свака тачка је нови почетак

можете погледати у Галерији ФЛУ,
у петак, 10. јула 2020. године,
од 12 до 17ч.

У наредним данима обавестићемо Вас о радном времену Галерије ФЛУ од понедељка.

Изложба ће трајати до 27. јула 2020. године

.

Својим докторским уметничким пројектом Гестуални ритам тачке,

Исидора Фићовић, кроз реално изведене ликовне форме, представља симболе градова (Истанбул, Линц, Хирошима, Београд),

приказује видео рад Кружни Покрети Тачке / Circular Movements of Dot,

као и архивски материјал (фотографије, свеске са цртежима из периода путовања кроз наведене градове, сувенире, књиге, итд).

На отварању, уз музику/ритам култура представљених градова, Исидора Фићовић извешће перформанс Гестуални ритам тачке.

У прилогу шаљемо биографију и текст уметнице, репродукције њених радова и фотографије које су документарне белешке њених истраживања.

На фотографијама (које су у атачменту) приказана је Itsukushima Shrine на Miyajima ostrvu Hiroshima prefekturе, коју је Исидора Фићовић посетила и

где је кроз комуникацију са студентима Hiroshima Kokusai Gakuin University, добила одговоре на питање: “Који је симбол Hiroshime?“

Naoki Lida одговорио је, на пример, да је то Miyajima – место које je познато по Itsukushima светилишту и Тorii капији у мору,

што уметница узима као мотив симбола Hiroshime за представљање на њеној слици (поред тога симбол је и Atomic Bomb Dome, за који је урађен цртеж).

Изложба ће трајати до 27. јула 2020. године.

Биографија

О изложби